Datum objave: 10. svibnja 2024.

Terenska nastava – Hum, Roč i Aleja glagoljaša

Učenici 5., 6. i 7. razreda 8. svibnja 2024. su posjetili Hum, Roč i Aleju glagoljaša gdje su naučili nešto o povijesti glagoljice, glagoljaštva i pismenosti na našem području. Obišli smo freskama oslikane crkve sv. Roka, sv. Antuna i sv. Jeronima i u njima potražili glagoljske grafite, razgledali smo Muzej Huma i prošetali humskom prošlošću te razgledali umjetnička djela nadahnuta glagoljaškom prošlošću. Naši su hrabri i vrijedni učenici postali nakratko predavači, a imali smo i odlično vodstvo lokalnog vodiča i interpretatora povijesti. Svoje su znanje, koje su stekli na nastavi u školi i na terenu, pokazali na kvizu koji se sastojao od pitanja iz povijesti, hrvatskog jezika, matematike i opće kulture. Za nagradu je svatko za sebe pronašao nešto u “nagradnoj vreći”.