Datum objave: 10. kolovoza 2023.

Predstavljanje slikovnice „Tončić Petešić“

U utorak, 7. studenog 2023. godine u goste nam je došla izv. prof. dr. sc. Vjekoslava Jurdana i predstavila nam svoju slikovnicu „Tončić Petešić“. Svojom je pričom razveselila naše učenike od 1. do 4. razreda. Slikovnica je pisana na čakavskom narječju, liburnijskom ekavskom dijakektu, pa su tako naši učenici imali priliku čuti kako zvuči liburnijska čakavica. Učenici su uz Tončića naučili da kroz odrastanje moraju biti hrabri, junačni i mudri. Nakon poslušane priče učenici su pisali pismo Tončiću Petešiću, a najmlađi su mu crtali.