Datum objave: 10. kolovoza 2023.

Robot day

Učenici od 3. do 8. razreda OŠ Juršići, dana 16.10.2023. su na jedan dan postali mali programeri. Prije početka rada s robotima učenicima je prikazan video u kojem su se hrvatski programeri (koji rade u hrvatskim i inozemnim tvrtkama – Google, Infobip, Notch, A1) obratili našim učenicima s motivirajućim i inspirativnim porukama u kojima objašnjavaju i prikazuju koliko je njihov posao svestran, kreativan i društveno koristan. Prikazan im je i veliki uspjeh učenika Udruge Pozitron koji su prošli tjedan osvojili zlato na svjetskom natjecanju iz robotike u Singapuru kojima i ovim putem čestitamo!
Nakon toga, na 5 različitih stanica učenici su programirali različite vrste robota, Lego, Modi, micro:Maqueen, mBot robot, mikrokontroler micro:bit te naučili kako mogu pokrenuti hexabot.

Robot day je projekt koji je nastao u suradnji 4 osnovne škole (OŠ Marčana i OŠ Juršići – uč. Sanela Bodiš, OŠ Jurja Dobrile Rovinj – uč. Jelena Tintor Dujmović i OŠ Vladimira Nazora Rovinj – uč. Ina Venier), Društva informatičara Pule i Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti (prof. Janko Žufić i studenti) povodom obilježavanja Europskog tjedna programiranja (EU Code week).

Zahvaljujemo svim sudionicima ovog projekta i studentima FOOZ-a koji su prošli tjedan bili u ulozi učenika.

Zahvljujemo profesoru Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Puli koji je prepoznao značaj ovog projekta te povezao Sveučilište Jurja Dobrile u Puli i osnovne škole u Puli i bližoj okolici u ime Društva informatičara Pula.

Velika zahvala ide i našim učenicima-asistentima koji pohađaju nastavu robotike, a u projektu su pomagali ostalim učenicima u svladavanju robotičkih izazova.
Nadamo se da je učenicima bilo veselo i zabavno ovaj tjedan u svijetu robotike!