Datum objave: 23. svibnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

“Ću ti pročitati ku biš mi povida”

U petak 17. svibnja 2024. smo u prostorijama škole ugostili naše babe i mame koje su nam pomogle u održavanju aktivnosti “Ću ti pročitati ku biš mi povida”. Učenici su čitali o temama migracija, putovanja, preseljenja i kretanja uopće iz književnih djela Mate Balote, Drage Orlića i Vladimira Gagliardija, a one su nam ispričale svoja iskustva i iskustva starijih članova svojih domaćinstava. U opuštenom smo druženju uz kolače, sok i smijeh saznali mnogo i što je najvažnije približili tri generacije, različite poglede na svijet, različita iskustva i vrijednosti u međusobnom razgovoru.

Veliko hvala učenicima koji su uvijek spremni napraviti zadatak više i dodatnim trudom obogatiti život svoje zajednice. Ovog puta oni su: Manuel, Mauro, Erin, Lena iz petog razreda, Alen iz sedmog, Leona, Matija, Grgo i Lucia iz osmog razreda. Hvala i mamama Ivani, Jasiminki i Neviji te babama Dragicama, našim Orlićima i cijeloj ekipi koju su doveli.