Regionalni projekt

Institucionalizacija zavičajne nastave

Cilj projekta je formiranje institucionalnog oblika očuvanja istarskog zavičajnog identiteta, te čuvanje svog regionalnog bogatstva i naše regionalne posebnosti.

Školski projekt

Robot day

Učenici od 3. do 8. razreda OŠ Juršići, dana 16.10.2023. su na jedan dan postali mali programeri. Prije početka rada s robotima učenicima je prikazan video u kojem su se hrvatski programeri (koji rade u hrvatskim i inozemnim tvrtkama – Google, Infobip, Notch, A1) obratili našim učenicima s motivirajućim i inspirativnim porukama u kojima objašnjavaju i prikazuju koliko je njihov posao svestran, kreativan i društveno koristan. Prikazan im je i veliki uspjeh učenika Udruge Pozitron koji su prošli tjedan osvojili zlato na svjetskom natjecanju iz robotike u Singapuru kojima i ovim putem čestitamo!
Nakon toga, na 5 različitih stanica učenici su programirali različite vrste robota, Lego, Modi, micro:Maqueen, mBot robot, mikrokontroler micro:bit te naučili kako mogu pokrenuti hexabot.

Školski projekt

Večer matematike

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.