> O školi  > Knjižnica
ŠKOLSKA KNJIŽNICA

DOBRO DOŠLI U ŠKOLSKU KNJIŽNICU!

Radno vrijeme stručnog suradnika knjižničara

ponedjeljkom i četvrtkom

od 9:00 do 15:00

utorkom

od 12:00 do 15:00

_______________________________________________

Gordana Rupena Stančić, knjižničarka

________________________________________________

• U knjižnicu su učlanjeni svi učenici naše škole te djelatnici, uključujući tajnicu i računovođu
  • Učlanjenje u našu knjižnicu je besplatno
  • Odjednom se mogu posuditi dvije knjige. Posuđena knjiga kod učenika može ostati 15 dana
  • U našoj radosnoj knjižnici njezini članovi mogu učiti, čitati knjige i časopise, posuđivati knjige, služiti se referentnom zbirkom, pisati domaću zadaću

___________________________________________

KAKO SE POSUĐUJU KNJIGE?

Članovi knjižnice sami ili uz pomoć knjižničarke pronalaze knjigu na polici. Knjižničarka uzima knjižnu karticu s podacima o knjizi i stavlja ga u  džepić tog učenika a člansku iskaznicu stavlja u džepić koji se nalazi na stražnjem dijelu knjige. Nakon toga upisuje se i datum do kojeg je knjigu potrebno vratiti neoštećenu. U slučaju da član knjižnice izgubi ili ošteti knjigu, potrebno ju je nadomjestiti novom knjigom.

Na policama nalazimo slova M, D i O. To su slova koja nešto označavaju. Slovo M označava slikovnice, D označava knjige za I., II., II., IV. i V. razred dok O označava knjige za VI., VII. i VII. razred. Na policama se nalaze i brojevi od 0-9 koji označavaju univerzalnu decimalnu klasifikaciju (stručnu literaturu).

FOND KNJIGA

U našoj školskoj knjižnici ima oko 2000 knjiga (nastavnički i učenički fond). Školska knjižnica posjeduje i referentnu zbirku te video kasete, audio kasete, nekoliko cd-ova i dvd-ova.

_________________________________________

REFERENTNA ZBIRKA

Referentna zbirka je priručna zbirka koju čine pravopisi, rječnici, atlasi, leksikoni, enciklopedije i drugi priručnici. Referentnu zbirku možemo koristiti samo u knjižnici.

__________________________________

Video kasete