Učenici trećeg i četvrtog razreda su otišli na svoju dugo očekivanu i planiranu Školu u prirodi. Tom su prilikom posjetili Karlovac, Zagreb i Slavoniju. Treći dan bio je uistinu poseban jer su imali priliku predstaviti svoju školu i zavičaj na Danu škole OŠ Bratoljuba Klaića u Bizovcu kraj Osijeka. Otplesali su balun, otpjevali pjesmu “Biži, biži maglina” i izrecitirali nekoliko pjesama Radoslava Draguzeta i Drage Orlića. Kako je Dan škole bio posvećen starim zanatima i tradicijskim igrama zajedno s domaćinima, učenici su i pljočkali te na poklon dobili četiri para štula, ručno rađene medalje i zlatovez. Svoje nove prijatelje iz Slavonije nadamo se sljedeće godine ugostiti u Juršićima.
Učenici naše škole predstavili školsku povijest na manifestaciji „Di ča slaje zvoni“
U subotu, 6. lipnja 2026., učenici 1. i 2. razreda sudjelovali su na manifestaciji „Di ča slaje zvoni“ u Žminju, gdje su s ponosom izveli igrokaz „Ki zna štoriju o školi u Juršići?“. Kroz zanimljivu, veselu i poučnu izvedbu naši su najmlađi učenici oživjeli priču o...

















