Juršići srebrni na Poluzavršnici prvenstva Hrvatske u šahu

Autor: Administrator , 3. 3. 2015.

U petak, 27. veljače učenice Osnovne škole Juršići osvojile su sjajno drugo mjesto na Poluzavršnici državnog prvenstva u šahu koja se ove godine održala u Draganiću kod Karlovca. Ovo je četvrta godina kako su djevojke, nakon osvojenog prvog mjesta na županijskom natjecanju, sudjelovale na poluzavršnici i obranile srebrno odličje. Ekipu naše škole činile su Paola Rumin, Marta Macan, Antonia Vitasović i Andrea Butković.

Na poluzavršnici su sudjelovale ekipe iz zapadne Hrvatske, i to najbolje ekipe iz Istarske, Ličko-senjske, Primorsko-goranske i Karlovačke županije. Boje Istre branile su u kategoriji učenica djevojke iz Juršića i u kategoriji učenika ekipa iz OŠ Kaštanjer. Dečki iz OŠ Kaštanjer osvojili su četvrto mjesto.

Prvo su mjestu, baš kao i prošle godine, osvojile djevojke iz Vrbovskog te dečki iz Delnica koji će predstavljati regiju Zapad na Državnom prvenstvu u travnju.

Učitelj Ljubomir Višnjić koji je potaknuo interes za šah u našoj školi prije nekoliko godina, pratio je djevojke u Draganić zajedno sa sadašnjim voditeljem šahovske grupe Miroslavom Piperčevićem, kako bi im pružio podršku.

Sjajan je ovo uspjeh za našu malu školu koja posljednjih nekoliko godina polako, ali sigurno gradi prepoznatljiv šahovski imidž. Djevojke su naime, konkurirale ekipama koje imaju višegodišnje iskustvo igranja šaha u klubovima. Djevojke nekoliko godina treniraju u klubu i u školi u sklopu školske šahovske grupe.

« Kolovoz 2022 »

Ukupno: 202021