Posjet Parku prirode Učka u sklopu zavičajne nastave

Autor: Sanela Bodiš, 26. 10. 2020.

Projekt Rover(i)ja, koji smo započeli u sklopu zavičajne nastave prošle školske godine, nastavlja se i u 2020./2021. U utorak, 20. listopada 2020. g., posjetili smo Park prirode Učka. Posjet je bio organiziran za sve učenike škole. Učenici razredne nastave vozili su se jednim autobusom, a učenici predmetne nastave drugim autobusom uz poštivanje epidemioloških mjera.

Dolaskom na prijevoj Poklon učenici od 1. do 4. razreda krenuli su u obilazak „Malikove staze“ duž koje su postavljene interaktivne skulpture pomoću kojih je edukatorica upoznala učenike s kulturno-povijesnom baštinom ovog kraja te biljnim i životinjskim vrstama koje obitavaju na području Parka prirode Učka. Zatim su šumskom stazom koja vodi kroz idiličan krajolik primorske šume bukve i nasade lijeske stigli do lokaliteta Rečina, a potom su proučavali životinjski svijet potoka Banine.

Istovremeno, učenici od 5. do 8. r. krenuli su u obilazak kružne Lend art staze duga 6,5 km koja je spoj umjetničkih intervencija u formi land arta i rock arta, i prirodnih ljepota Ćićarije, odnosno njenih južnih predjela oko litica Stražice i pašnjaka Sapaćice.

Vodeća misao staze razvijanje je svijesti o značaju povezanosti čovjeka i prirode, a osmislio ju je umjetnik Boris Pecigoš. Osim umjetničkih radova, vodič je učenike upoznao i s biljnim vrstama, karakterističnim za taj kraj, na koje smo nailazili putem.

U Juršiće smo se vratili obogaćeni novim znanjima korisnim za naš projekt.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji.

Anketa (mala)
Koliko dnevno provodiš vremena za računalom?