STEM revolucija i u našoj školi

Autor: Administrator , 3. 3. 2017.

I naša škola se uključila u projekt STEM revolucije u školama. Nakon što smo se prijavili na natječaj Instituta za razvoj i inovativnost mladih, škola je dobila dvadeset micro:bit čipova koji služe ranom učenju programiranja, logičkog razmišljanja i matematičkog modeliranja.

Radi se o tehnologiji koja je u nekim zapadnim zemljama redoviti dio školske opreme, dok je kod nas ideja tek u začetku.

Interes u školi za programiranjem micro:bitova je velik te su se prijavili učenici od petog do osmog razreda. Nakon što su učenici dobili prve zadatke proizašla je i gomila novih ideja za programe i projekte što dokazuje kako ovakav suvremen pristup edukaciji u STEM području itekako može motivirati učenika i potaknuti ga na logično razmišljanje. Mentor učenika u školi je učitelj matematike Miroslav Piperčević, a edukaciju za mentore su prošle i učiteljica tehničke kulture Helena Dabo te učiteljica informatike Sanela Bodiš koje iste aktivnosti vode u još dvije škole.

Cilj STEM revolucije je jačanje interesa učenika za deficitarnim tehničkim i informatičkim zanimanjima. Naziv STEM je akronim riječi iz engleskog jezika: Science, Technology, Engineering i Mathematics. U projektu STEM revolucije na području Hrvatske sudjeluje preko 900 škola, knjižnica i ustanova.

« Kolovoz 2022 »

Ukupno: 202426