> Nastava  > Razredi  > VI. RAZRED
Novosti iz 6. razreda

Nastup na Županijskom natjecanju u krosu u Rovinju

Autor: Administrator , 11. 4. 2017. 15:46

U petak 7. travnja ekipa učenika iz naše škole natjecala se na Županijskom natjecanju u krosu koje se održalo u Rovinju te su ostvarili odlično sedmo mjesto. Nastupili smo u kategoriji učenika 5. i 6. razreda. Našu školu su predstavljali učenici petog razreda Emin Ibrišimović i Patrik Šarić te učenici šestog razreda Marko Milovan i Marko Sandrić.

Žene kroz povijest matematike

Autor: Administrator , 6. 3. 2017. 13:17

Povodom nadolazećeg Međunarodnog dana žena učenici šestog razreda na satu matematike istražili su povijest matematike i ulogu žena u ovoj pretežito muškoj znanstvenoj disciplini. Iako je malo žena matematičarki bilo zabilježeno kroz povijest, od 20. stoljeća ta brojka se povećava. Učenici su samostalno istražili nekoliko imena, a najzanimljivije podatke smo sintetizirali i stavili na plakat.

STEM revolucija i u našoj školi

Autor: Administrator , 3. 3. 2017. 15:37

I naša škola se uključila u projekt STEM revolucije u školama. Nakon što smo se prijavili na natječaj Instituta za razvoj i inovativnost mladih, škola je dobila dvadeset micro:bit čipova koji služe ranom učenju programiranja, logičkog razmišljanja i matematičkog modeliranja.

Maškare u našoj školi

Autor: Administrator , 3. 3. 2017. 15:11

Pokladni utorak svi učenici naše škole proveli su pod maskama. Učenici su se zabavili uz igru i ples. Najbolje maske nagradili smo simboličnim poklonima, a sve učenike počastili smo tortom i fritulama.

Pozvani smo na županijsko natjecanje iz geografije i tehničke kulture

Autor: Administrator , 17. 2. 2017. 10:48

U siječnju su u našoj školi održana natjecanja iz geografije i tehničke kulture, a četiri učenika su pozvana na županijska natjecanja koja će se održavati u veljači.

Zajedničke fotografije na kraju nastavne godine

Autor: Administrator , 9. 6. 2016. 12:02

U četvrtak, 9. lipnja fotografirali smo se
povodom završetka nastavne godine 2015./16.

Romeo i Julija u Teatru Naranča

Autor: Administrator , 3. 6. 2016. 14:04

U petak, 3. lipnja učenici od 5. do 8. razreda posjetili su Teatar Naranča u Puli gdje su pogledali predstavu Romeo i Julija u izvedbi mladih pulskih glumaca. Teatar Naranča ovom je predstavom obilježio četiristotu godišnjicu smrti jednog od najvećih dramskih pisaca Williama Shakespearea.

Predmetna nastava na Brijunima

Autor: Administrator , 31. 5. 2016. 17:21

U srijedu 25. svibnja 5., 6. i 7. razred zajedno su išli na izlet u nacionalni park Brijuni. Za taj izlet škola je dobila ulaznice sudjelovanjem u humanitarnoj akciji prikupljanja čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma.

Prvo mjesto na festivalu duhovne glazbe "Iskrice"

Autor: Administrator , 12. 5. 2016. 13:53

Učenice vokalne skupine naše škole Leina Pilat, Matea Buršić, Rafaela Milovan, Mateja Jakačić, Antonia Bilić i Nikolina Milovan sudjelovale su u subotu 23. travnja na dječjem festivalu duhovne glazbe "Iskrice" u Vodnjanu zajedno sa zborom OŠ Vodnjan pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Emanuele Pinzan Chiavalon. U kategoriji osnovnih škola OŠ Vodnjan i OŠ Juršići osvojile su prvo mjesto.

Majčin dan

Autor: Administrator , 11. 5. 2016. 21:44

Povodom Majčina dana naši su se učenici okušali u pisanju pjesme koju su posvetili svojoj majci. Izdvajamo tri najbolja učenička rada.

Izlet u Memorijalni centar „Lipa pamti“ i Prirodoslovni muzej u Rijeci

Autor: Administrator , 14. 3. 2016. 13:58

Učenici od 5. do 8. razreda zajedno sa svojim učiteljicama Kristinom Petričević-Čuturilo, Jelenom Benčić, Majom Mišljenović, Svjetlanom Milotić i učiteljem Igorom Buićem krenuli su 17. veljače 2016. godine na izvanučioničku nastavu u Memorijalni centar „Lipa pamti“ u općini Matulji i u Prirodoslovni muzej u Rijeci. Pri povratku smo prošetali Opatijom.

Obavijest za izlet u Rijeku i nastavu u srijedu 17. veljače

Autor: Administrator , 16. 2. 2016. 09:44

U srijedu 17. veljače 2016. održat će se izvanučionička nastava za sve učenike od 5. do 8. razreda. Predviđeni su posjeti Memorijalnom centru «Lipa pamti» u općini Matulji i Prirodoslovnom muzeju u Rijeci. Za učenike koje ne idu na izlet održat će se nastava. Učenici od 1. do 4. razreda imat će nastavu u jutarnjoj smjeni.

Radionica Crvenog križa o ljudskim pravima

Autor: Administrator , 9. 11. 2015. 12:34

U srijedu 4. studenog u našoj je školi održana radionica Crvenog križa na temu ljudskih prava. U radionici su sudjelovali svi učenici od 5. do 8. razreda, a radionicu je vodila volonterka Crvenog križa Pula Jelena Rupčić.

Obilježen Hrvatski olimpijski dan

Autor: Administrator , 15. 9. 2015. 22:38

U srijedu 9. rujna naša se škola priključila obilježavanju Hrvatskog olimpijskog dana. Učenici su u školu tog dana došli u bijelim majicama te su proveli dva školska sata na zraku, u igri i zabavi, odmjeravajući snage u povlačenju konopa i odbojci. Niži razredi zabavili su se natjecanjem u nošenju loptica u žlici te su uživali u sunčanom danu i sportu umjesto u školskim klupama. Cilj je ovih aktivnosti bio potaknuti učenike na bavljenje sportom i fizičkim aktivnostima.

« Prosinac 2018 »

> Nastava  > Razredi  > VI. RAZRED