ŠKOLSKI PROJEKT 2021./2022. Čitaonice mog zavičaja

Čitaonice mog zavičaja naziv je projekta zavičajne nastave u školskoj godini 2021./2022.

Na projektu Čitaonice mog zavičaja marljivo smo radili tijekom cijele školske godine, a dio našeg rada predstavili smo roditeljima, učiteljima i bivšim učenicima na izložbi 21. lipnja 2022. godine u prostoru škole. Izdvojili smo plakate, slikovnice i likovne radove vezane uz projekt, a stariji posjetitelji mogli su se prisjetiti svog djetinjstva kroz izložbu starih slikovnica i početnica. Izložili smo i plakate nastale uz pomoć povijesnih izvora u kojima su učenici istražili povijest čitaoničkih pokreta, a učenici likovne grupe izradili su maketu Posujilnice. Učenici trećeg i četvrtog razreda zabavili su prisutne tematskim igrokazom inspiriran knjigom Roalda Dahla Matilda o djevojčici koja je voljela čitati.

Predstavljanje slikovnice „Kapelin“

U utorak 10. svibnja u našoj školi održano je predstavljanje slikovnice „Kapelin“. Susret s autoricama organiziran je u sklopu projekta zavičajne nastave „Čitaonice mog zavičaja“ za učenike razredne nastave.

Slikovnicu su zajedno napisale nastavnice Ana Dundara Pajić, Katarina Brajdić Divšić i knjižničarka Majda Milevoj Klapčić, a za ilustracije je zaslužan Vibor Juhas. Knjiga nam govori o životu i djelu poznatog istarskog reformatora Matije Vlačića Ilirika.

Učenici su na zanimljiv način  kroz igru i zabavu saznali nešto novo o vremenu kada je živio slavni Labinjan.

Terenska nastava u Pazinu

U petak, 13.5.2022. učenici 3. i 4.r. u pratnji učiteljice 3.r. i knjižničarke bili su na terenskoj nastavi u Pazinu. Putovali su vlakom. U županijskom središtu Pazinu posjetili su Državni arhiv gdje su vidjeli mnoge vrijedne dokumente. Vidjeli su i čuli priču o najstarijoj knjizi u Arhivu iz 1200. g. Nakon Arhiva obišli su Etnografski muzej Istre uz stručno vodstvo i sudjelovali u radionici izrade lutaka od platna i vune. Napravljene lutke ponijeli su sa sobom. Uz vodiča obišli su staru jezgru Pazina i upoznali legende o Pazinskoj jami, Pazinčici i Kaštelu. U Pazinu i vlaku družili su se s učenicima 4.r. OŠ Svetvinčenat.

« Kolovoz 2022 »

Ukupno: 202038