Knjižnica OŠ Juršići

Knjižničarka Gordana Rupena Stančić

Virtualnu knjižnicu možete pregledati na poveznici.

O našoj knjižnici

Građa knjižnice

Školska knjižnica nalazi se u prizemlju škole. Građa je smještena na policama i u slobodnom je pristupu. Sva je lektirna građa razvrstana na dječju i mladenačku književnost te književnost za najmlađe. Većinu učeničkog fonda obuhvaćaju djela iz školske lektire, također ima knjige za slobodan izbor, slikovnice, znanstveno-popularne časopise te časopise za djecu i mladež. Imamo i referentnu izbirku koju čine enciklopedije, leksikoni, priručnici, rječnici, atlasi kao i zavičajnu zbirku. Stručna literatura razvrstana je prema UDK sustavu i nastavnim područjima.

Usluge knjižnice

Knjižnica posjeduje jedno računalo s pristupom internetu i knjižničnim softverom MetelWin za potrebe knjižničarke te jedno računalo za potrebe učenika.

Uvjeti posudbe

Učenici mogu odjednom posuditi dvije knjige u trajanju do 21 dana. Vrijednost izgubljene ili oštećene knjige se mora nadoknaditi (korisnik plaća vrijednost knjige ili nabavlja istu knjigu za Knjižnicu).

Preporuka knjiga nabavljenih u 2023.

Djeca

Čovpas