Profesionalna orijentacija

Dragi osmaši na ovoj web stranici možete pronaći više informacija o upisima u srednju školu koje vam je pripremila školska prihologinja.

Gospodarska škola Buje

Industrijsko - obrtnička škola Pula

Industrijsko - obrtnička škola Pula, prezentacija

Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu

HOK brošura: Želim biti majstor

HOK letak: Želim biti majstor

22.04.2021.

• Dobar dan dragi osmaši . Dobili smo obavijest da Škola primjenjenih umjetnosti i dizajna Pula, neće održati uživo prezentaciju škole, radi epidemiološke situacije. Sve informacije o školi dostupne su na sljedećoj poveznici: http://ss-primijenjenihumjetnostiidizajna-pu.skole.hr/upisi Lijep pozdrav
  • Dragi učenici 8.r. na priloženoj poveznici na temu profesionalnog usmjeravanja je moguće izračunati svoje bodove za srednju i općenito naći različite korisne informacije o srednjim školama. https://www.srednja.hr/srednja-kalkulator/ Srdačan pozdrav
  • Dragi osmaši , stigle su informacije o upisu u Pomorsku školu Bakar (blizu Rijeke) ako se netko želi odlučiti za tu školu. Možete ostvariti pravo na stipendiju od 800kn mjesečno i smještaj u učeničkom domu ako upišete zanimanje pomorskog nautičara ili tehničara za brodostrojarstvo.
  • Dragi osmaši, na navedenim web adresama, možete saznati više korisnih informacija o izboru zanimanja te rješiti zanimljive upitnike i dobiti ideju o svojoj budućoj karijeri. Nadam se da ćemo zajedno nastaviti uživo u školi, raditi na izboru srednje škole i budućeg zanimanja.

www.upisi.hr

www.ucenici.com

www.hzz.hr (e-usmjeravanje.hzz.hr)

www.cisok.hr

27.04.21.

• Dragi osmaši, prema portalu moj-posao. net ovo je lista 40 zanimanja budućnosti. Pogledajte da li se vaše željeno zanimanje nalazi među njima! Sretno
  1. Digitalni instalater
  39. Tržišni analitičar i marketinško-prodajni stručnjak
  40. Posrednik za sanaciju loših kredita

Izvor: Lider

• Dragi osmaši, kako ove godine radi epidemiološke situacije nije moguće održati promociju i prezentaciju obrtničkih zanimanja fizički, očekujte materijale vezane za isto, ovdje .

28.04.21.

• Dobro jutro dragi osmaši . U prilogu se nalaze informacije o upisu i zanimanjima u Industrijsko - obrtničku školu Pula. Lijep pozdrav od psihologinje

12.05.21.

• Dobar dan dragi osmaši , u prilogu se nalaze materijali za upis u Školu za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula, Gospodarsku školu Buje, a na ovoj poveznici možete vidjeti informacije za upis u poljoprivrednu školu.

Sadržaji koji se nalaze u brošuri i letku nalaze se i na školskoj web stranici SŠ Mate Balota u Poreču, baner na desnoj strani „Upiši poljoprivrednu“ - http://ss-mbalote-porec.skole.hr/ Do istih sadržaja možete doći i upisivanjem u tražilicu: upisipoljoprivrednu. Na web stranici te škole je postavljen i video kojeg možete pogledati.

• Dragi osmaši , pogledajte ovdje priloženi letak o OBRTNIČKIM ZANIMANJIMA. Obrtnička zanimanja u Puli nude Industrijsko-obrtnička škola, Strukovna škola i Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu u Puli. Lijep pozdrav

18.05.21.

Lijep pozdrav od psihologinje

26.5.2021.

Iskazivanje interesa za upis u razredne odjele za sportaše u NISpuSŠ-u

Učenici 8.r. naše škole koji se žele upisati u razredne odjele za sportaše, obavezni su pratiti rokove za isto. Od 25. svibnja 2021. godine počeo je teći rok za iskazivanje interesa za upis u razredne odjele za sportaše u NISpuSŠ-u.

Ako zainteresirani učenici u zadanom roku od 25. svibnja do 31. svibnja 2021. ne iskažu interes, neće biti u mogućnosti ostvariti bodove za upis u razredne odjele za sportaše te se neće moći upisati u razredne odjele za sportaše.

Lijep pozdrav od psihologinje škole

Dragi osmaši i roditelji,

U dokumentu Odluka o upisu učenika u 1.razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022. nalaze se datumi upisnih rokova te struktura razrednih odjela i broja učenika I. razreda srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. pa vas pozivamo da pogledate dokument i tablice s podacima.

Lijep pozdrav od psihologinje

Dragi osmaši i roditelji,

zbog situacije s virusom COVID-19 ove godine Tehnička škola Pula neće organizirati dan Otvorenih vrata za učenike 8. razreda stoga ovdje imate link na kojem se nalaze informacije o usmjerenjima i uvjetima upisa. Prezentacija škole HR.pptx

Lijep pozdrav od psihologinje :-)

28.5.2021.

Natječaj za zanimanje policajac/policajka, poziv na suradnju

Dobili smo informaciju od  UO za obrazovanje sport i tehničku kulturu te obavijest PU istarske o mogućnostima izbora zanimanja policajac/policajka. Informaciju, kao mogućnost izbora zanimanja, ovdje prilažemo.

Ministarstvo unutarnjih poslova raspisalo je natječaj za zanimanje policajac/policajka u 2021./2022. godini. Nažalost, zbog situacije s virusom Covid-19 ove godine nisu u mogućnosti organizirati dane otvorenih vrata, na kojima bi kroz prezentaciju svih rodova policije i policijske opreme pokušali približiti mladima policijski poziv i animirati ih za rad u policiji.

Kako bi informaciju o natječaju približili što većem broju mladih s Istarske županije, informaciju o natječaju ustupamo svojim učenicima putem društvenih mreža svoje obrazovne ustanove. Natječaj traje do 15. kolovoza, a više informacija o natječaju možete pronaći na web stranici PU istarske  - Natječaj za zanimanje policajac/policajka u 2021./2022. godini. Na web stranici je objavljena i vijest o novim uvjetima testiranja kandidata, kao i video poligona koji kandidati moraju proći na testiranju, a što bi također moglo biti zanimljivo onima koji se odluče prijaviti na natječaj - Obavijest kandidatima za zanimanje policajac/policajka.

Dragi učenici 8.r. i roditelji,

u nastavku su poveznice na kojima se mogu naći potrebne informacije o upisu u Školu za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu.

Informacije o obrazovnim programima i upisima, uspjesima učenika i njihovih mentora: https://youtu.be/d2Hzoa7jq4w

« Svibanj 2022 »

Ukupno: 202038