> O školi  > Natjecanja
Natjecanja

ODRŽANA 5. INFORMATIČKA ŠTAFETA

Autor: Administrator , 29. 11. 2012. 19:51

27.11.2012. u OŠ Veli Vrh održana je 5. Informatička štafeta – županijsko međuškolsko ekipno natjecanje osnovnih škola u informatičkim vještinama. Ove godine na natjecanje se prijavilo 25 ekipa škola sa 100 natjecatelja. Društvo informatičara Pula koje je organizator ovog sad već tradicionalnog natjecanja i ove je godine osiguralo brojne nagrade za sve natjecatelje, kao i bogati edukativno zabavni program. Financijsku potporu ovom natjecanju već 5. godinu za redom osigurava Grad Pula, a ZTK Istarske županije i učilište Algebra pobrinuli su se za pobjedničke nagrade. Tako su članovi prvonagrađene ekipe osim ECDL multimedijalnog paketa dobili digitalne fotoaparate ili vanjske hard diskove, drugonagrađene ekipe slušalice s mikrofonom, a trećenagrađene USB memorije. Osim toga nagrađeni su bili i najbolji petaš, šestaš, sedmaš i osmaš.  Svih 100 natjecatelja, kao i njihovi mentori, dobili su zahvalnice, kao i poklon pakete Školske knjige, Alfe, Profila i drugih sponzora. Natjecanje je otvorila predsjednica društva informatičara Tajana Velikanja, nakon čega su prisutne pozdravili ravnateljica škole Karmen Kranjec i voditeljica Upravnog odjela za odgoj, obrazovanje, sport i tehničku kulturu Jasmina Lichtenberg. Zatim je voditeljica natjecanja Vesna Lorencin natjecateljima prezentirala upute i pravila natjecanja.

Nakon natjecanja natjecatelji su posjetili Arheološki muzej Istre, zatim Povijesni muzej, nakon čega ih je u školi dočekao mađioničar Stefano.

U 17:00 sati proglašeni su pobjednici natjecanja i podijeljene nagrade, gdje se natjecateljima obratio i tajnik ZTK-a Istarske županije Željko Košara.

Prvo mjesto osvojila je ekipa škole Kaštanjer (učenici: Sandro Kajtazović, Lucija Rukavina, Magdalena Mucić i Katarina Stojanović). Drugo mjesto osvojila je škola Veli Vrh (učenici: Fran Slijepčević, Santina Di Giusto, Andrea Šuran i Ena Anić), a treće mjesto škola dr. Mate Demarina (učenici: Anton Pulić, Anton Rosanda, Katja Kučiš i Daniel Lovrinov). Najbolji rezultat petih razreda ostvario je Fran Slijepčević, najbolji rezultat šestih razreda ostvarila je Santina Di Giusto, najbolji rezultat sedmih razreda Damjan Radovanović, a najbolji rezultat osmih razred Marko Lazarić.

Ekipa naše škole koju su sačinjavali Mario Lukin, Nataly Milovan, Paola Rumin i Matea Buršić zauzela je odlično 9. mjesto od ukupno 25. ekipa koje su sudjelovale na natjecanju. Po razredima, Mario Lukin je zauzeo 3. mjesto, Nataly Milovan 2. mjesto, Paola Rumin 3. mjesto te Matea Buršić 24. mjesto.

Čestitke!

INFORMATIČKA ŠTAFETA 2012.

Autor: Administrator , 21. 9. 2012. 10:51

Društvo informatičara Pula po peti puta organizira natjecanje Informatička štafeta za učenike od petih do osmih razreda osnovne škole. Natjecanje je u prve dvije godine organizirano samo za škole s područja grada Pule, a u 2010. i 2011. godini natjecanje je organizirano za sve škole u Istarskoj ţupaniji, što će biti ponovljeno i u ovoj godini. Natjecanje će se odrţati u mjesecu studenom 2012. godine u Puli. Točan termin natjecanja odredit će se nakon što završe prijave i utvrdi se broj škola koje će se natjecati. Učitelji informatike s područja Istarske ţupanije upoznati su s ovim natjecanjem na Županijskim stručnim vijećima.

Informatička štafeta u potpunosti prati teme iz Nastavnog plana i programa za osnovnu školu na način da zadaci obuhvaćaju teme obrađene u prethodnom razredu, izuzev petih razreda kod kojih je to nemoguće pa oni imaju pokrivene teme za peti razred.

Na stranici http://www.duip.hr mogu se pronaći zadaci s prošlogodišnjih natjecanja koji mogu poslužiti kao predložak za pripreme za natjecanje. Na natjecanju će se koristiti operacijski sustav Windows 7 i Office 2007 na hrvatskom jeziku.

« Kolovoz 2018 »

> O školi  > Natjecanja